вівторок, 8 листопада 2016 р.

Урок математики у 1 класі

 Тема . Додавання і віднімання на основі складу чисел 1-9. Многокутники та їх види.
Мета. Удосконалювати обчислювальні уміння учнів  на основі знань про склад чисел . Формувати в учнів предметні математичні компетентності:
- вміння застосовувати переставну властивість додавання на практиці.
-   закріплювати раніше вивчений матеріал шляхом розв’язання задач і прикладів, порівнянням виразів.
Розвивати творче мислення учнів , обчислювальні навички, пам'ять , спостережливість.
 Виховувати інтерес до вивчення  математики. Виховувати прагнення вести активний руховий спосіб життя.
                                                            
Обладнання: цифри від 1 до 9  , предметні малюнки , малюнок човника ,маски Півника і Мишенят, картки для доміно, хмарки з прикладами.

                                                 Хід уроку
І. Організаційна частина
 1.Привітання з гостями
Доброго здоров’я, доброго дня
Хай здоровиться вам щодня.
Хай ваш організм хвороби не знає.
Хай  збудиться все , що душа забажає!
ІІ. Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроці математики не тільки голова працювати буде,
А ще й руки ,ноги , плечі все тіло оздоровлятися буде.
Під час уроку не сидітимем на місці.
Пригадаєм склад чисел , вирази розв’яжем.
Многокутники , їх види всім присутнім покажем.
ІІІ. Корекція, контроль знань, умінь , навичок.
Як годиться, для порядку,
Все повторимо спочатку.
1.Робота з мячиком Су-Джок.
Колові вправи правою рукою – рахунок від1 до 10.
Колові вправи лівою рукою –рахунок від 10 до 1.
2.Лічба в межах 9.
Діти, знайдіть очима  «Веселі» цифри. Назвіть  їх  по порядку .
-Яке найменше число назвали?
-Яке найбільше число з названих?
3.Гра « Лікарі»
«Полікуйте»  1 і 9 (Запис цифр у зошит)
4.Гра «Розрахуйтесь по порядку»
Діти, вийдіть, будь ласка, до дошки ті, у кого на парті є картка з цифрою .
796
На рахунок 1,2,3 – вишикуйтесь по порядку.
                               - у порядку спадання.
Віддайте свою цифру тим дітям, які сидять за партами.
3.Гра «Знайди свою пару»   Мешканці будинку 9.
На рахунок 1,2,3 – знайдіть свою пару .
-Яке число немає пари?
-Яку б цифру ви поставили біля 9 ?
4.Гра «Тупай- плескай»
Вчитель називає :
   6 це 5  і….   Тупай!  Називає учня, який тупає 1 раз. Всі інші діти перевіряють правильність.
8 це 3 і  … Плескай! 7  це 1 і …Тупай!
ІV. Закріплення вміння складати і розв’язувати вирази.
1 . Допоможемо звірятам
     В доміно пограти.
     Доведемо ми усім:
     Щоб правильно приклад  розвязати
     Склад числа всім треба знати.
Поміркуємо, порахуємо,
Біля дошки  попрацюємо.

798
5+4=9                           6+2=8              3+4=7
4+2=6                        4+1=5              2+2=4
2.Гра «Дощик»
На дошці хмаринки з прикладами . На стінах класу краплинки-відповіді.
Знайдіть хмаринку для краплинки.
Зарезервировано: 6-3
Зарезервировано: 9-4
Зарезервировано: 5,Зарезервировано: 5 Зарезервировано: 3
Зарезервировано: 4
 










Дощ пішов такий рясний ,що нам треба десь заховатися.Нас врятує наш шкільний автобус.
Фізхвилинка «Колеса в автобуса крутяться»
3. Гра «Що змінилося?».
Хай радіє дітвора:
На уроці буде гра!
Дощ веселий все полив,
На землі калюжки утворив.
А калюжки ті незвичні –фігури геометричні.
Назвіть геометричні фігури .
Знайдіть  розбіжності на двох малюнках.(робота в парах)
Заштрихуйте фігури,що відрізняються.

797

-Чи всі геометричні фігури є многокутниками?
-Які геометричні фігури називають многокутниками?
-Яка геометрична фігура виявилась зайвою? Чому?
Намалюйте цю фігуру в повітрі плечем, носом.
4. Завдання на кмітливість.
Це завдання — особливе,
Подарунок для кмітливих!
-Діти, хто мріє стати актором?
    Сьогодні до нас завітали герої казки. Здогадайтесь  з якої? Знайдіть очима ілюстрацію до казки «Колосок»
Їм потрібна наша допомога.
   Дощ не тільки зробив геометричні калюжі. Води більше стало в річці і вона стала глибокою.
   Півник 
й двоє маленьких мишенят знайшли човен, щоб переправитися через річку. Та от біда: човник маленький, може вмістити або одного Півника, або двох  Мишенят. Як же переправитися на той берег?
(Спочатку переправляються
мишенята; одне з них повертається й залишається на березі, а Півник  переправляється, назад у човні повертається перше мишеня; потім мишенята переправляются вдвох.) Діти виконують роль Півника і Мишенят .
III. ПІДСУМОК УРОКУ
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
Станьте діти біля парти.
Зробіть вперед ті дітки крок,
Кому сподобався урок.
Що сподобалось найбільше
Проговоримо у вірші.
Якщо відповідь «ТАК» плескати в долоні ти мастак.
Якщо хочеш сказати «НІ» -просто посміхнись мені.
Склад числа ми повторяли ?  ….ТАК
Цифри по класу ми шукали?..ТАК
А фігури будували?…НІ
А відмінності знайшли ?…ТАК
Капітошку на хмарку  відправили?..ТАК
Героїв казки на інший берег переправили?ТАК
Дякую всім за роботу.
Працювали ви з охотою.
На останок так скажу:
«Щоб цікаво було грати
Треба багато всього знати.

Вміти гарно рахувати і читати, і писати».

Задача на логічне мислення. Технологія "Навчання в русі"


Фізхвилинка "Австралійський дощ"