Тема . Додавання і віднімання на
основі складу чисел 1-9. Многокутники та їх види.
Мета. Удосконалювати
обчислювальні уміння учнів на основі
знань про склад чисел . Формувати в
учнів предметні математичні компетентності:
- вміння
застосовувати переставну властивість додавання на практиці.
- закріплювати раніше вивчений матеріал шляхом
розв’язання задач і прикладів, порівнянням виразів.
Розвивати творче
мислення учнів , обчислювальні навички, пам'ять , спостережливість.
Виховувати інтерес до вивчення математики. Виховувати прагнення вести
активний руховий спосіб життя.
Обладнання: цифри від 1 до 9 , предметні малюнки , малюнок човника ,маски Півника
і Мишенят, картки для доміно, хмарки з прикладами.
Хід уроку
І. Організаційна
частина
1.Привітання з
гостями
Доброго здоров’я, доброго дня
Хай здоровиться вам щодня.
Хай ваш організм хвороби не знає.
Хай збудиться все
, що душа забажає!
ІІ.
Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроці математики не тільки голова працювати
буде,
А ще й руки ,ноги , плечі все тіло оздоровлятися буде.
Під час уроку не сидітимем на
місці.
Пригадаєм склад чисел , вирази
розв’яжем.
Многокутники , їх види всім
присутнім покажем.
ІІІ. Корекція, контроль знань, умінь ,
навичок.
Як годиться, для порядку,
Все повторимо спочатку.
Все повторимо спочатку.
1.Робота з м’ячиком
Су-Джок.
Колові вправи правою рукою –
рахунок від1 до 10.
Колові вправи лівою рукою
–рахунок від 10 до 1.
2.Лічба в межах 9.
Діти, знайдіть очима «Веселі» цифри. Назвіть їх по
порядку .
-Яке найменше число назвали?
-Яке найбільше число з названих?
3.Гра « Лікарі»
«Полікуйте» 1 і 9 (Запис цифр у зошит)
4.Гра «Розрахуйтесь по порядку»
Діти, вийдіть, будь ласка, до
дошки ті, у кого на парті є картка з цифрою .
На рахунок 1,2,3 – вишикуйтесь по
порядку.
- у порядку
спадання.
Віддайте свою цифру тим дітям,
які сидять за партами.
3.Гра «Знайди свою пару»
Мешканці будинку 9.
На рахунок 1,2,3 – знайдіть свою
пару .
-Яке число немає пари?
-Яку б цифру ви поставили біля 9
?
4.Гра «Тупай- плескай»
Вчитель називає :
6 це 5 і…. Тупай!
Називає учня, який тупає 1 раз. Всі інші діти перевіряють правильність.
8 це 3 і … Плескай! 7
це 1 і …Тупай!
ІV. Закріплення вміння складати і розв’язувати вирази.
1 . Допоможемо звірятам
В доміно пограти.
В доміно пограти.
Доведемо ми усім:
Щоб правильно приклад розв’язати
Склад числа всім треба знати.
Поміркуємо, порахуємо,
Біля дошки попрацюємо.
Біля дошки попрацюємо.
5+4=9 6+2=8 3+4=7
4+2=6 4+1=5 2+2=4
2.Гра «Дощик»
На дошці хмаринки з прикладами .
На стінах класу краплинки-відповіді.
Знайдіть хмаринку для краплинки.
Дощ пішов такий рясний ,що нам
треба десь заховатися.Нас врятує наш шкільний автобус.
Фізхвилинка «Колеса в автобуса
крутяться»
3. Гра «Що змінилося?».
Хай радіє дітвора:
На уроці буде гра!
На уроці буде гра!
Дощ веселий все полив,
На землі калюжки утворив.
А калюжки ті незвичні –фігури
геометричні.
Назвіть геометричні фігури .
Знайдіть розбіжності на двох малюнках.(робота в парах)
Заштрихуйте фігури,що
відрізняються.
-Чи всі геометричні фігури є
многокутниками?
-Які геометричні фігури називають
многокутниками?
-Яка геометрична фігура виявилась
зайвою? Чому?
Намалюйте цю фігуру в повітрі
плечем, носом.
4. Завдання на кмітливість.
Це завдання — особливе,
Подарунок для кмітливих!
Подарунок для кмітливих!
-Діти, хто мріє стати
актором?
Сьогодні до нас завітали герої казки.
Здогадайтесь з якої? Знайдіть очима
ілюстрацію до казки «Колосок»
Їм потрібна наша
допомога.
Дощ не тільки зробив геометричні калюжі.
Води більше стало в річці і вона стала глибокою.
Півник й двоє маленьких мишенят знайшли човен, щоб переправитися через річку. Та от біда: човник маленький, може вмістити або одного Півника, або двох Мишенят. Як же переправитися на той берег?
(Спочатку переправляються мишенята; одне з них повертається й залишається на березі, а Півник переправляється, назад у човні повертається перше мишеня; потім мишенята переправляются вдвох.) Діти виконують роль Півника і Мишенят .
Півник й двоє маленьких мишенят знайшли човен, щоб переправитися через річку. Та от біда: човник маленький, може вмістити або одного Півника, або двох Мишенят. Як же переправитися на той берег?
(Спочатку переправляються мишенята; одне з них повертається й залишається на березі, а Півник переправляється, назад у човні повертається перше мишеня; потім мишенята переправляются вдвох.) Діти виконують роль Півника і Мишенят .
III. ПІДСУМОК УРОКУ
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
Підсумуємо урок.
Станьте діти біля парти.
Зробіть вперед ті дітки крок,
Кому сподобався урок.
Що сподобалось найбільше
Проговоримо у вірші.
Якщо відповідь «ТАК»
плескати в долоні ти мастак.
Якщо хочеш сказати «НІ»
-просто посміхнись мені.
Склад числа ми повторяли ? ….ТАК
Цифри по класу ми
шукали?..ТАК
А фігури будували?…НІ
А відмінності знайшли ?…ТАК
Капітошку на хмарку відправили?..ТАК
Героїв казки на інший
берег переправили?ТАК
Дякую всім за роботу.
Працювали ви з охотою.
На останок так скажу:
«Щоб цікаво було грати
Треба багато всього
знати.
Вміти гарно
рахувати і читати, і писати».